МЕРЕЖІ ЖАН МОНЕ

Довідково: проєктна заявка подається в е-вигляді он-лайн до ЕАСЕА Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Мережі Жан Моне

Cприяють створенню і розвитку консорціуму міжнародних гравців (ЗВО, Центри досконалості, кафедри, дослідницькі команди (колективи), окремі експерти тощо) у галузі європейських студій. Вони збирають інформацію, обмінюються практиками, накопичують знання та пропагують євроінтеграційні процесі по всьому світові. Заходи цього напряму також можуть бути спрямовані на підтримку чи посилення вже існуючих мереж, що підтримують певні види діяльності, приміром, сприяють залученню молодих дослідників до вивчення тем, пов’язаних з ЄС.

Проекти цього типу базуватимуться на одиночних / односторонніх заявках та зосереджуватимуться на діяльності, яку неможливо успішно виконати на національному рівні; вони вимагають участі принаймні трьох партнерських організацій (включаючи організацію-заявника) з трьох різних країн. Вони мають на меті виконання проектів, що мають багатонаціональний, а не національний вимір.

Мережі Жан Моне повинні взяти на себе роль мультиплікаторів, які поширюють знання; а також зробити внесок у збір та збереження інформації, здійснення її аналізу та вироблення бачення щодо конкретних тем, предметів. Остаточну відповідальність за свої заявки несуть заклади вищої освіти – координатори мереж Жан Моне. Вони зобов’язані виконувати заходи, описані у робочій програмі, протягом всієї тривалості гранту.

Протягом тривалості гранту, мережі можуть займатися різноманітними, типовими для них видами діяльності, як-то наприклад:

  • Збір та поширення інформації та результатів застосування методологій, що використовувалися для проведенні досліджень та викладання європейських студій;
  • Поглиблення співпраці між різними закладами вищої освіти та іншими залученими установами з Європи й усього світу;
  • Обмін знаннями та досвідом з метою взаємозбагачення і поширення кращих практик;
  • Посилення співпраці та створення платформи з обміну знань з найактуальніших питань євроінтеграційної тематики між громадськими діячами (publicactors) та Європейською Комісією.

Заявку може подавати заклад вищої освіти (ЗВО) або інша організація, активна в галузі європейської інтеграції, заснована у будь-якій країні світу. ЗВО, розташовані у країнах-членах програми Еразмус+, повинні бути підписантами Хартії Еразмус для вищої освіти (Erasmus Charter for Higher Education / ECHE). Заявником повинен бути координатор мережі, що складається мінімум з трьох організацій-учасниць з трьох різних країн. Окремі європейські організації (спеціально визначені у Постанові, якою засновано програму Еразмус+), що активно просувають європейські інтереси / ідеї, не мають права подавати заявку на ці проєкти.

Допустимі прямі витрати:

  • витрати на працівників;
  • витрати на проїзд і перебування;
  • витрати на субпідряди (не більше 30% допустимих прямих витрат);
  • витрати на обладнання (не більше 10% допустимих прямих витрат);
  • витрати на викладання;
  • інші витрати (включаючи витрати на обов’язковий фінансовий аудит/аудитовий сертифікат).

Допустимі непрямі витрати: фіксована сума, що не перевищує 7% допустимих прямих витрат проєкту, може фінансуватися як непрямі витрати, що включає загальні адміністративні витрати, які можна вважати такими, що відносяться на рахунок проєкту (наприклад, рахунки за електрику або Інтернет, вартість приміщень, вартість постійний працівників тощо).

Додаткова інформація

0%
МАКСИМАЛЬНА СУМА ГРАНТУ
30000 євро (% загальної вартості проєкту)
0роки
ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТУ
0%
СПІВФІНАНСУВАННЯ

матеріали взято з сайту: https://erasmusplus.org.ua

Scroll to Top